Jak dojechać do portu lotniczego w Gdańsku?

transport

Na lotnisku w Gdańsku możesz dojechać zarówno taksówką, samochodem, autobusem czy kolejką PKM. O ile przy dojeździe taksówką wystarczy podać miejsce docelowe naszej podróży, o tyle przy dojeździe własnym samochodem lub przy pomocy środków transportu miejskiego niektórzy mogą mieć kłopot.

Dojazd samochodem centrum Gdańska:

Sposób 1: Jadąc Aleją Armii Krajowej kierujemy się na Obwodnicę Trójmiejską i Kartuzy. Na węźle Gdańsk-Karczemki z Obwodnicą Trójmiejską S6 E28 wybieramy kierunek Szczecin, Gdynia. Następnym węzłem jest Gdańsk-Lotnisko, na którym zjeżdżamy na Trasę Słowackiego w kierunku Portu Lotniczego. Trasą Słowackiego jedziemy do samego końca, na ostatnim rondzie wybieramy ostatni zjazd i jesteśmy przed terminalem.

Sposób 2: Jedziemy Aleją Zwycięstwa w kierunku Wrzeszcza i Sopotu (po drodze Aleja Zwycięstwa przechodzi w Aleję Grunwaldzką). Na wysokości Galerii Bałtyckiej skręcamy w lewo, w ulicę Słowackiego. Tą ulicą jedziemy cały czas prosto, przejeżdżamy nad obwodnicą Trójmiasta i po kilku kilometrach, po lewej stronie drogi ukaże nam się lotnisko.

Dojazd samochodem z Gdyni lub Sopotu:

Dojeżdżamy do obwodnicy trójmiejskiej, którą kierujemy się w stronę Gdańska. Zjeżdżając z E28 na wysokości Centrum Matarnia (widocznego po lewej stronie), skręcamy w prawo na drogę 472, która prowadzi prosto do Portu Lotniczego.

Dojazd obwodnicą trójmiejską z Pruszcza Gdańskiego i Elbląga:

Jedziemy obwodnicą S6 E28 w kierunku Szczecina i Gdyni, za węzłem Gdańsk-Karczemki (wielki węzeł) należy zjechać na łącznicę węzła Gdańsk-Lotnisko i zjechać trzecim zjazdem (pierwszy jest do CH Matarnia, drugi do Wrzeszcza) na Trasę Słowackiego w kierunku Portu Lotniczego, i jechać tą trasą do samego końca. Na ostatnim rondzie należy zjechać ostatnim zjazdem.

Gdzie zostawić samochód

Jeśli chodzi o miejsca parkingowe, z tymi w pobliżu lotniska nie powinno być problemu. Możemy skorzystać z parkingu długoterminowego znajdującego się tuż przy terminalu w cenie 19 zł za każdą rozpoczętą dobę (w przypadku zostawienia samochodu na 1-3 dni), 69 zł (4-8 dni), 89 zł (9-15 dni). Możemy też skorzystać z wielu prywatnych parkingów lotniskowych znajdujących się w niedalekiej odległości od terminala i oferujących konkurencyjne ceny, np. Parking Lotniskowy Bastian znajdujący się vis a vis wieży kontroli lotów, oferuje miejsca parkingowe w cenie 40 zł za pozostawienie samochodu na 5-7 dni, lub 50 zł za pojazd zostawiony na 8-10 dni.

Dojazd autobusem miejskim

ZTM Gdańsk: 110 (Wrzeszcz PKP), 122 (Sopot Kamienny Potok), 210 (Osowa PKP oraz Orunia Gościnna przez Gdańsk Dworzec Główny)
ZKM Gdynia: 4A (Gdynia Dworzec Główny przez SKM Gdynia Redłowo)

Dojazd kolejką PKM

Lotnisko w Gdańśku posiada połączenia ze stacjami Gdańsk Wrzeszcz Gdańsk Główny, Gdańsk Osowa, Gdynia Główna oraz Kartuzy (stacja kolejowa) przez Żukowo. We Wrzeszczu można przesiąść się na pociągi do śródmieścia Gdańska i Gdyni, do Sopotu oraz na pociągi dalekobieżne.